Spustili sme ďalší ročník IJSO!

Opäť hľadáme mladé talenty, ktoré nás budú reprezentovať v prírodných vedách na medzinárodnom kole, tentokrát v Spojených arabských emirátoch.

Aj tento rok sa môžete tešiť na domáci experiment, 2 výberové kolá či letnú prípravu. Viac informácii nájdete na stránke kvalifikácie.

more-button take-button
 

Vymýšľaj a experimentuj

Rieš domáci experiment a získaj kvalifikačné body pre zúčastnenie sa 1. výberového sústredenia IJSO! Zadania sú už zverejnené.
IJSO-get-involved

Výberové kolo IJSO  v septembri bude tiež plné zaujímavých úloh a experimentov na pôde laboratórií Univerzity Komenského.

Registrácia online

Kvalifikuj sa priamo na 1. výberové sústredenie IJSO - daj nám do 23. 5. 2021 vedieť o svojich úspechoch!
IJSO-become-the-top-young-scientist

Baví ťa fyzika, biológia či chémia? Prihlás sa na celoštátne kolo, prebojuj sa medzi najlepších a reprezentuj Slovensko na medzinárodnom kole IJSO 2021 v Spojených arabských emirátoch!

Získavaj skúsenosti

Reprezentuj Slovensko na medzinárodnom kole IJSO 2021, ktoré sa uskutoční v decembri pod záštitou Spojených arabských emirátov.
IJSO-2021-will-be-held-in-UAE

Prebojuj sa cez slovenské výberové sústredenia a na medzinárodnom kole zisti, či si lepší ako súťažiaci z iných krajín.

 

Olympiáda Mladých Vedcov

IJSO (International Junior Science Olympiad) je vedomostná súťaž z fyziky, chémie a biológie, ktorá je určená pre žiakov s vekom do 16 rokov (na Slovensku najmä pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií). Súťaž je unikátna tým, že každý súťažici musí preukázať vedomosti zo všetkých troch oblastí. Odmenou za poctivú a náročnú prípravu je možnosť reprezentovať Slovensko na medzinárodnom kole súťaže, ktoré sa tradične koná v decembri. Okrem individuálnych častí súťaže (testy a riešenie úloh) súťažia na IJSO aj trojčlenné družstvá o najlepšie zvládnutý experiment pokrývajúci fyziku, chémiu a biológiu.