O súťaži

Od roku 2004 sme získali 51 medailí na medzinárodnom kole IJSO!
 

IJSO 2015, Daegu, Južná Kórea


Na medzinárodnom kole vybojovali naši traja žiaci dve bronzové medaily. Ukázali tak, že vedia aj v konkurencii najlepších žiakov z celého sveta podať nadpriemerné výkony. Blahoželáme! 

 

Fotogaléria


 

Dokumenty


 

Aktuality


Cesta reprezentantov na IJSO 2015

Sledujte tiež fotogalériu!

10. 12. o 12:19 - Je rozhodnuté! Na slávnostnom ceremoniáli se sa dozvedeli výsledky - máme dve bronzové medaily (Peter a Adam). Blahoželáme oceneným k tomu, že sa dokázali umiestniť nadpriemerne spomedzi tých najšikovnejších žiakov z celého sveta!

7. 12. o 13:11 - Deti majú za sebou prve dve kolá. Zatiaľ sa najlepšie darilo Petrovi, ktorý zabodoval najmä na teoretických úlohách. Rozhodujúce je však porovnanie s ostatnými súťažiacimi, ktoré nebude známe až do záverečného ceremoniálu. Deti sú v poriadku, dnes majú voľno a vedúci majú najnáročnejší deň - úpravu a preklad experimentálych úloh. Držme súťažiacim palce, aby sa im experiment podaril a zvýšili si tak šance na medailu.

6. 12. o 19:08 - Po dvoch náročných dňoch (pre vedúcich aj súťažiacich) mali vedúci spoločný program s deťmi (pozrite si fotogalériu). Súťažiaci majú za sebou dve z troch kôl (test a teóriu). Deti majú trochu rozpačité pocity (naozaj to je ťažké), ale to nič neznamená - dôležité je to, aké podali výkony v porovnaní so súpermi z iných krajín. Medaily sa dostávajú za relatívne umiestnenie v poli súťažiacich, nie za absolútne dosiahnuté body. Vedúci dnes pracujú na preklade experimentálnych úloh, deti majú výlet.

3. 12. o 18:05 - Dnes bol otvárací ceremoniál. Vedúci deťom odobrali pasy a telefóny. Deti mali poobede voľno a vedúci pracovali na teste. Všetci sú zdraví.

2. 12.2015 o 8:43 - Cesta do Kórey prebehla bez problémov, rovnako ako vlakový transport zo Soulu do Daegu. Všetcci sú už ubytovaní v hoteli a dnes ich čaká slávnostný otvárací ceremoniál..

1. 12.2015 o 17:45 - Vedúci sa ohlásili z Moskvy. Zatiaľ cesta prebieha hladko, deti sú veselé a využívajú voľný čas na kladenie otázok z fyziky vedúcim. Onedlho nastupujú na hlavný let.

1. 12.2015 o 15:40 - Lietadlo pristálo v Moskve o 17:34 miestneho času. 

1. 12.2015 o 13:00 - Vedúci tímu hlásia, že úspešne prešli kontrolami a celý tím sedí v lietadle do Moskvy, ktoré sa práve chystá na štart. 

1. 12.2015 o 10:00 - Po dlhej ceste (kvôli zápcham) v MHD sa tím úspešne dopravil na autobusovú stanicu Mlynské Nivy a podľa plánu odišiel o 10:00 autobusom na letisko Schwechat.


Reprezentačný tím na IJSO 2015 je známy

Druhé výberu na IJSO 2015 v Južnej Kórei sa konalo v Bratislave 14. – 16. 9. 2015, kde bol zostavený trojčlenný reprezentačný tím (výsledková listina). Slovensko budú reprezentovať: Peter Rukovanský, Gymnázium M. R. Štefánika, Nové Zámky, Adam Straka, Gymnázium V. Mihálika, Sereď a Jakub Jobus, Gymnázium Pierra de Coubertina, Piešťany.


Letná škola FKS a TMF (odporúčaná aj pre účastníkov IJSO)

Letná škola FKS a TMF bude prebiehať od 27. 7. do 7. 8. na FMFI UK v Bratislave. Prihlásiť sa je potrebné do konca júna. Účastníci letnej školy sa jej nutne nemusia zúčastniť celej, no je to odporúčané vzhľadom na náväznosť programu. Ubytovanie je zabezpečené v priestoroch Vysokoškolského internátu Ľ. Štúra - Mlyny. Ďalšie dôležité informácie nájdete na letnaskola.fks.sk . Letná škola je odporúčaná ako príprava (nielen) pred výberovým sústredení IJSO.


Výsledky celoštátneho kola výberu na IJSO 2015

Celoštátneho kola výberu na IJSO 2015 sa konalo 3. – 5. 6. 2015 v Bratislave na FMFI UK. Zúčastnilo sa ho 24 súťžaiacich, ktorých sme pozvali na základe prejaveného záujmu a doterajších výsledoch na MO, FO, ChO a BiO. Do ďalšieho kola výberu postúpilo 7 víťazov, ku ktorým sme pridali o rok mladšiu Alicu Ištókovú, ktorá napriek vekovému handicapu sa dokázala medzi o rok staršími spolužiakmi presadiť. Ďalšie výberové spstredenie sa bude konať v poloovici septembra v Bratislave na FMFI UK. Pozrite si tiež výsledkovú listinu a zadania teoretických úloh.


Prihlasovanie na IJSO 2015

Prihlasovanie na IJSO 2015 sa začalo. Na rozdiel od minulých rokov, v tomto roku pozveme žiakov na prvé kolo výberu nie na základe výsledkov internetového testu a domáceho experimentu, ale na základe doterajších úspechov v predmetových olympiádach. Vyplňte elektronicky prihlášku a nezabudnite v nej uviesť všetky doterajšie úspechy. Potom ju zašlite e-mailom na v nej uvedenú adresu.