O súťaži

Od roku 2004 sme získali 51 medailí na medzinárodnom kole IJSO!
 

IJSO 2012, Teherán, Irán


Na medzinárodnom kole IJSO 2012 v Teheráne sme získali 3 bronzové medaily. Slovenským žiakom sa najviac darilo v experimente (gélová elektroforéza), kde ich iba 0,5 bodu zo 40 možných delilo od medailí za najlepší experiment.

 

Fotogaléria


 

Dokumenty


 

Aktuality


Bronz z medzinárodného kola IJSO 2012

Na medzinárodnom kole IJSO v Teheráne naši žiaci získali 3 bronzové medaily. Najviac sa im darilo v experimente (gélová elektroforéza), kde ich iba 0,5 bodu zo 40 možných delilo od medailí za najlepší experiment.

Slovensko reprezentovali:

 • Jonák Juraj, Gymnázium P.O.Hviezdoslava, Dolný Kubín – bronzová medaila
 • Hruška Monika, Gymnázium Hlohovec – bronzová medaila
 • Ružičková Natália, 1. Súkromné Gymnázium Bajkalská, Bratislava – bronzová medaila
 • Krištof Štefan, ZŠ a Gymnázium sv. Mikuláša, Prešov
 • Krajčírová Gabriela, Gymnázium Andreja Vrábla, Levice
 • Kováčová Veronika, Gymnázium Vojtecha Mihálika, Sereď

Viac informácií nájdete v správe.


Výberové sústredenie IJSO

V dňoch 12. až 14.9. 2012 sa v Bratislave uskutočnilo výberové sústredenie IJSO. Okrem Moniky Hruška, ktorá pre svoj pobyt v Nemecku spravila výber individuálne, sa na ňom zišli ostatní nominovaní žiaci a žiačky. Sústredenie ukázalo, že poradie na celoštátnom kole bolo stanovené veľmi rpesne, lebo zoznam nominovaných sa od poradia výsledkov na CK líšil len minimálne, keď si posledné nominačné šieste miesto dokázala vybojovať Gabika Krajčírová na úkor Štefana Lúčneho, ktorému zostala úloha náhradníka. Okrem Gabiky a Moniky si miesto vybojovali Juraj Jonák, Natália Rúžičková, Štefan Krištof a Veronika Kováčová. Pozrite si tiež výsledkovú listinu.


Celoštátne kolo výberu na IJSO 2012

V dňoch 16.-18.5. 2012 sa v Starej Lesnej konalo celoštátne kolo výberu na medzinárodné kolo IJSO, ktoré sa bude v decembri konať na ostrove Kish v Perzskom zálive. Zúčastnilo sa ho 26 žiakov, ostatní sa pre chorobu ospravedlnili. Po troch zaujímavých a náročných dňoch boli známe výsledky výberu - pozrite si výsledkovú listinu.  Všetci žiaci dostali ako cenu zbierku riešených úloh IJSO, prvých 15 žiakov k tomu získalo aj ročné predplatné časopisu QUARK. Najväčšiu radosť mali, samozrejme, víťazi, ktorí postúpili v súťaži ďalej. Deväť víťazov sme doplnili o Katarínu Strakovú zo Serede, keďže je o dva roky mladšia od svojich súperov a napriek tomu dosiahla podobné výsledky. Dostane tak šancu na jeseň bojovať o miestenku na medzinárodné kolo.


Postupujúci na celoštátne kolo výberu na IJSO 2012 sú známi

Po miernom zdržaní spôsobenom množtvom zaslaných riešení experimentu, ktoré bolo treba opraviť, sú konečne známi postupujúci na celoštátne kolo výberu. Pozrite si výsledkovú listinu a stiahnite si pozvánku,

Vo výsledkovej listne sú iba postupujúci žiaci, ostatní si môžu svoje výsledky pozrieť v profile. Body za experiment sa objavia čoskoro, ospravedlňujeme sa za zdržanie spôsobené technický problémami s desatinnými číslami.


Test IJSO 2012 úspešne prebehol

Dňa 3. apríla v čase od 10:00 do 12:00 sa konal internetový test. V "Profile" súťažiacich sa v najbližších dňoch objaví počet získaných bodov. Napriek tomu, že počítač vypočíta body automaticky, kontrolujeme každý vyplnený test. Medzitým si môžete pozrieť správne odpovede.

Zároveň opravujeme riešenia domáceho experimentu, body za ne budú k dispozícii po Veľkej noci.


Internetový test sa blíži

3.4. 2012 sa v čase od 10:00 do 12:00 bude konať internetový test. Súťažiaci majú v "Profile" pripravený krátky test na odskúšanie. Riešenia domáceho expermentu treba odovzdať do 2.4. 2012.


Výber na IJSO 2012 začal

14.2. 2012. Výber na medzinárodné kolo IJSO 2012, ktoré sa bude konať v decembri na ostrove Kish v Perzskom zálive, práve začal. Od dnešného dňa je k dispozícíí zadanie domáceho experimentu, riešenie ktorého je prvým krokom k reprezentácii Slovenska na IJSO 2012. Zaregistrujte sa do súťaže a stiahnite si zadanie domáceho experimentu!

Harmonogram súťaže:

 • 14.2. 2012 - zverejnenie domáceho experimentu
 • 2.4. 2012 - odovzdanie riešení domáceho experimentu
 • 3.4. 2012, 10:00 - 12:00 - test (cez Internet), najlepších 30 - 40 žiakov (z experimentu a testu) postupuje na celoštátne kolo výberu
 • 16.-18.5. 2012 - celoštátne kolo výberu v Starej Lesnej (asi 10 najúspešnejších postupuje)
 • 19.-21.9. 2012 - výberové sústredenie v Bratislave - zostavenie 6 členného reprezentačného tímu
 • približne 1.-10.12. 2012 - medzinárodné kolo IJSO, ostrov Kish v Perzskom zálive