O súťaži

Od roku 2004 sme získali 51 medailí na medzinárodnom kole IJSO!
 

IJSO 2016, Bali, Indonézia


Naša výrazne okresaná delegácia troch žiakov a dvoch vedúcich si z Bali odnáša okrem zážitkov aj pekný úspech. Všetci traja súťažiaci vybojovali bronzové medaily.

 

Fotogaléria


 

Dokumenty


 

Aktuality


Úspech z Bali

Naša výrazne okresaná delegácia troch žiakov a dvoch vedúcich si z Bali odnáša okrem zážitkov aj pekný úspech. Všetci traja súťažiaci vybojovali bronzové medaily. Blahoželáme!


Medzinárodné kolo IJSO na Bali

Ďňa 1. 12. 2016 začína cesta našich reprezentantov na Bali. Držíme im palce!

4. 12. 2016 majú súťažiaci za sebou test. Zatiaľ ide všetko hladko vďaka ukážkovej organizác ii podujatia. Veríme, že z našich žiakov už opadla tréma a naplno si užívajú krásne ubytovanie a bohatý kultúrny program.

Sledujte tiež fotogalériu!

8. 12. 2016 je dosúťažené. Žiaci zvládli teoretické úlohy aj experiment a čaká ich už len kultúrny program. Vedúci ešte zajtra zabojujú o body počas moderácií.

10. 12. 2016 - slávnostnú záverečnú ceremóniu si prišiel pozrieť aj veľvyslanec Slovenskej republiky v Indonézii pán Michal Slivovič. Spolu s nami oslávil zisk troch bronzových medailí.

11. 12. 2016 - posledný deň sme využili na spoznávanie Bali. Pre žiakov sme pripravili zájazd k vodopádom, sopke, na kávových plantážach sme sa učili o príprave kávy a korenín a napokon sme si pozreli aj terasovité ryžové polia. Po pestrom dni odchádzame plní zážitkov domov.


1. výberové sústredenie IJSO prebehlo

V dňoch 23. – 25. 5. 2016 sa na FMFI UK v Bratislave konalo výberové sústredenie na IJSO 2016, ktoré sa bude konať v decembri na Bali (Indonézia). Na základe internetového testu a výsledkov v prírodovedných súťažiach sme pozvali 17 súťažiacich z celého Slovenska. Tí počas troch dní absolvovali súťaž v podobnej štruktúre, ako bude na medzinárodnom kole (test, teória z fyziky, chémie a biológie a experimenty z fyziky, chémie a biológie). Na základe výsledkov sme zostavili poradie, pričom prvých 7 súťažiacich postúpilo do ďalšieho kola výberu, ktoré sa bude konať v septembri opäť na FMFI UK v Bratislave. Keďže hneď po sústredení sa ukázalo, že jedna postupujúca sa ďalšieho výberu nemôže zúčastniť, dpolnili sme postupujúcich o ďalšieho súťažiaceho v poradí. 

Podrobnejšie výsledky sú vo výsledkovej listine.


Výber na IJSO 2016

Ak sa chceš zúčastniť výberu na IJSO 2016, ktorá sa bude konať v Indonézii na ostrove Bali, musíš sa najprv prihlásiť na tejto stránke a vyplniť on-line test. Pri vypĺňaní údajov vo svojom profile nezabudni uviesť svoje doterajšie úspechy v olympiádach (účasť v krajskom kole a prípadne aj dobré umiestnenie je takýmto úspechom), lebo pozývať budeme nielen na základe výsledkov testu, ale aj na základe výsledkov v olympiádach. 

 

On-line test bude dostupný na vypĺňanie v sobotu, 30. 4. 2016, od 10:00 do 11:30. Zatiaľ si môžeš odskúšať vyplniť "Test na vyskúšanie" - aby si vedel(a), ako sa s on-line testom pracuje a nebol(a) si potom zaskočený(á).